Free Download Morpa Kampüs 1.4.8 APK

Free Download Morpa Kampüs 1.4.8 APK

10.0 (14851)Apps, Education

App Information of Morpa Kampüs

App Name Morpa Kampüs v1.4.8
Genre Apps, Education
Size16.9 MB
Latest Version1.4.8
Get it On Google Play
Update2021-03-18
Package Namecom.morpa.kampus
Rating 10.0 ( 14851 )
Installs1,000,000+

Morpa Kampüs Nedir?
Morpa Kampüs, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, MEB müfredatına uygun, binlerce içeriğin ( konu anlatımları, çalışmalar, testler, videolar, belgeseller, ödev yaprakları, deneyler, kitaplar vb. ) ve detaylı raporlamanın yer aldığı bir platformdur.

Morpa Kampüs’te Neler Var?
Morpa Kampüs’te ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf dersleri için hazırlanmış ve MEB müfredatına uygun konu anlatımları, interaktif çalışmalar ve etkinlikler, sınavlar, ödev yaprakları, interaktif ödevler, çözümlü soru videoları, belgeseller, deneyler, zengin e-kütüphane, ödüllü yarışmalar, detaylı raporlama ve daha fazlası yer almaktadır.

Kimler Kullanabilir?
Morpa Kampüs uygulamasını öğretmenler ve öğrenciler kullanabilir.
Morpa Campus What is it?
Morpa Campus, designed to support the primary and secondary school students and teachers to lecture, Ministry of Education in accordance with the curriculum, thousands of content (lectures, studies, tests, videos, documentaries, assignment sheets, tests, books, etc.) And is a platform where detailed reporting.

What Morpa on campus?
Morpa Campus primary 1, 2, 3 and 4 class, middle 5, 6, 7 and prepared for 8th grade classes and appropriate lectures to the Ministry of Education curriculum, interactive exercises and activities, quizzes, homework sheets, interactive exercises, solving questions videos, documentaries, experimental, rich e-library, prize competitions, there are the detailed reporting and more.

Who can use it?
Morpa Campus teachers and students can use the application.
Bazı hatalar düzeltildi. Oyun kategorisi eklendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *