Free Download Bebek Uyutan Sesler 1.2.06 APK

Free Download Bebek Uyutan Sesler 1.2.06 APK

App Information of Bebek Uyutan Sesler

App Name Bebek Uyutan Sesler v1.2.06
Genre Apps, Parenting
Size33.6 MB
Latest Version1.2.06
Get it On Google Play
Update2019-12-18
Package Namecom.jaque.lullaby
Rating ( 256 )
Installs5,000+

🌙 Bebekler için Müzik ve Uyku 🌙

✎ Bebek müzikleri, özellikle 0-6 ay döneminde uyku öncesindeki uyku düzeninin en önemli parçalarından biridir. Hem gündüz hem de gece uykularından önceki rutinlerde müzik açarak bebeklerin rahatlamasını ve daha sakin bir şekilde uykuya geçmelerini sağlamak mümkündür.

✎ Uyku rutininde açılan uyku müziğinin gündüzleri uyku süresince devam etmesi, bebeğin uykuya daldığı koşulun sürekli olması ve dışarıdan gelecek olan gürültüleri örtmesi açısından önemlidir. Bebeklerde uyku problemi için de bu tür bebek sakinleştirici müzikler denenebilir.
Müzik Music and Sleep for Babies 🌙

✎ Baby music is one of the most important parts of pre-sleep patterns especially during the 0-6 months period. It is possible to open up music in routines before day and night sleep, so that babies can relax and go to sleep more calmly.

Uyku It is important that the sleep music that is opened in the sleep routine continues during the daytime during sleep and that the condition in which the baby falls asleep is continuous and covers the noise coming from outside. For infant sleep problems, this kind of baby calming music can be tried.
🌙 Hatalar giderildi, daha eğlenceli hale getirildi,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *